Cygańskie rytmy w telewizji!

35. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2023 przeszły do historii. To co zarejestrowały kamery podczas tegorocznego festiwalu będzie można zobaczyć na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej w sobotę 15 lipca od godziny 22.00.

W tym roku jeden z najstarszych i najbardziej profesjonalnych festiwali muzyki cygańskiej w Europie odbył się w piątek 7 lipca w gorzowskim amfiteatrze. Wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów, którzy bawili się razem z nami do późnych godzin wieczornych.

Na scenie wystąpili: Anna Rusowicz, Gipsy Band, Zuralia Orchestra, Osenya Rosa, Liza Kotlyarenko, Balkan Express, Nowator, Izabela Szafrańska oraz Cygański Teatr Muzyczny i jego goście. Festiwal Romane Dyvesa poprowadził Tomasz Wolny wraz z Manuelem Dębickim.

W sobotę 15 lipca w TVP2 będzie można zobaczyć, to co w tym roku zarejestrowały kamery Telewizji Polskiej. Premiera rozpocznie się o godzinie 22.00 i będzie doskonałą promocją Gorzowa Wielkopolskiego oraz Ziemi Lubuskiej.

- Żaden festiwal w Polsce nie pokazuje tak prawdziwej muzyki cygańskiej jak ten, organizowany od lat w Gorzowie Wielkopolskim. Każdego roku festiwal w telwizji ma milionową oglądalność. Zapraszam w sobotę 15 lipca o godzinie 22.00 do oglądania TVP2 – mówi reżyser festiwalu Romane Dyvesa, Bolesław Pawica.

35. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa będzie można również zobaczyć na kanałach 16 ośrodków regionalnych TVP3 oraz w TVP Polonia i TVP Rozrywka.

Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu 'Muzyka" zrealizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Współorganizatorem festiwalu jest Miejskie Centrum Kultury oraz Narodowe Centrum Kultury.

  • Wydarzenie Zrealizowano przy Wsparciu Finansowym: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu 'Muzyka" zrealizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury oraz Narodowe Centrum Kultury.