Przeżyj to jeszcze raz! Zobacz Romane Dyvesa w telewizji!

Tego nie można przegapić! Już w najbliższą niedzielę 26 czerwca na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć 34. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2022.

 

W tym roku najstarszy i najbardziej profesjonalny oraz ceniony festiwal cygański w Europie odbył się 28 maja i został zarejestrowany przez kamery telewizyjne, a teraz będą mogli go zobaczyć widzowie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To będzie wyjątkowy wieczór z cygańską muzyką, który będzie doskonałą promocją Gorzowa Wielkopolskiego oraz Ziemi Lubuskiej.

 

Telewizyjna premiera Romane Dyvesa będzie podzielona na dwie części. Pierwsza rozpocznie się w niedzielę 26 czerwca na antenie TVP2 o godzinie 20.00, a druga tego samego dnia po krótkiej przerwie reklamowej o godzinie 20.55.

 

To jak bawili się widzowie w gorzowskim amfiteatrze będzie można również zobaczyć we wtorek 28 czerwca o godzinie 22:35 na kanale TVP Polonia, w piątek 1 lipca o godzinie 20:10 w TVP2 oraz w sobotę 2 lipca o godzinie 13:55 w TVP Polonia. Festiwal będzie można również zobaczyć na kanale 16 ośrodków regionalnych TVP3.

 

W tym roku na scenie amfiteatru Miejskiego Centrum Kultury wystąpili m.in. Viki Gabor, Stanisław Karpiel-Bułecka, Rafał Brzozowski, Dżambo Agusevi Orchestra, Mr. Žarko, Izabela Szafrańska, Liza Kotlyarenko, Ewelina Gabor, Masio Sylwester Kwiek, Sara Czureja oraz Taborowa Orkiestra Harfiarzy wraz z muzykami Filharmonii Gorzowskiej.

 

Nie zabrakło również gospodarza festiwalu – Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno, którego założycielem jest Edward Dębicki - wybitny kompozytor, wirtuoz akordeonu oraz kustosz kultury cygańskiej.

Polecamy i zapraszamy do oglądania premiery telewizyjnej festiwalu w TVP2 w najbliższą niedzielę 26 czerwca od godziny 20.0

 

  • Wydarzenie Zrealizowano przy Wsparciu Finansowym: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu 'Muzyka" zrealizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.Współorganizator Miejskie Centrum Kultury.