Przeżyjmy to jeszcze raz!

  • fot. Daniel Adamsk

    fot. Daniel Adamsk

Przeżyjmy to jeszcze raz! W sobotę 28 sierpnia na antenie TVP2 będzie można zobaczyć Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2021.

W tym roku Romane Dyvesa odbyło się w sobotę 14 sierpnia w gorzowskim amfiteatrze. Koncert galowy poprowadzili Aleksander Sikora oraz Manuel Dębicki. Wydarzenie na żywo obejrzało kilkuset fanów muzyki i kultury cygańskiej.

Na scenie pojawił się m.in. zespół Iło z Rosji, Gipsy Band z Francji, Gipsy Swing z Serbii, Sokół Orchestra, Natasza Buzylieva i Weronika Curyło oraz Sara Czureja Band z Polski. 33. edycję festiwalu uświetnił także występ Justyny Steczkowskiej, Nataszy Urbańskiej, Andrzeja Rosiewicza oraz zespołu Piersi. Nie mogło również zabraknąć gospodarza festiwalu Edwarda Dębickiego, który wraz z Cygańskim Teatrem Muzycznym Terno przygotował wyjątkowy program artystyczny.

Festiwal został zarejestrowany przez kamery telewizyjne, a teraz będą mogli go zobaczyć widzowie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Retransmisja festiwalu rozpocznie się w sobotę 28 sierpnia o godzinie 20:00 na kanale drugim Telewizji Polskiej. Będzie to doskonała okazja do tego, aby zobaczyć jak podczas tegorocznej edycji cygańskiego święta bawiła się gorzowska publiczność. Polecamy i zapraszamy!

Z kolei dzień wcześniej tj. w piątek 27 sierpnia o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Drzymały w Gorzowie odbędzie się „Cygański wieczór filmowy”. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć trzy produkcje filmowe: „Zapomniane tabory”, „Cygańskie Pieśni Papuszy” oraz wielokulturową bajkę dla dzieci „Cztery strony bajek”.

 

Po projekcji filmów zaplanowano spotkanie przy cygańskiej herbacie. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

  • Wydarzenie Zrealizowano przy Wsparciu Finansowym: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu 'Muzyka" zrealizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.Współorganizator Miejskie Centrum Kultury.