Zuralia Orkiestra

Nazwa zespołu łączy w sobie znaczenie dwóch wyrazów: "zoral" z języka romskiego, co oznacza "silny" oraz "zurlie " z języka rumuńskiego - energetyczny, rześki, niespokojny. Nazwa Zuralia oznacza, z jednej strony, fuzję dwóch głównych nurtów muzycznych, którą gra zespół - tradycyjna muzyka cygańska oraz rumuński folklor, ale także wyraża pragnienie zespołu, aby dawać innym chwile szczęścia, nieść radość życia i sprawić, aby publiczność bawiła się i tańczyła słuchając muzyki zespołu.

Zuralia Orkiestra obecnie nagrywa swój debiutancki album z autorskimi piosenkami, które łączą w sobie różne gatunki muzyczne, co niewątpliwie przyczyniło się do utrwalenia własnego, niepowtarzalnego stylu, czym zespół wywołał sporo zamieszania na rynku muzycznym w Rumunii.

Poprzez swoją muzykę, Zuralia Orchestra pragnie podkreślić swoje oryginalne spojrzenie na folklor rumuński i tradycyjną muzykę cygańską oraz stać się zespołem rozpoznawalnym lokalnie i wśród szerszej publiczności, propagując oryginalną syntezę wielu gatunków muzycznych.

Dla członków zespołu równie ważne jest, aby poruszyć serca odbiorców, przynosić radość, podbudować nastrój, pobudzić publiczność i sprawić, aby za każdym razem, gdy słyszymy ich utwory, nasze serca rwały się do tańca.

 

  • Wydarzenie Zrealizowano przy Wsparciu Finansowym: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu 'Muzyka" zrealizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury oraz Narodowe Centrum Kultury.